7. TÜRKİYE ARICILIK FUARINDA NELER OLMUŞTU

Ülkemiz de sıklıkla kullanılan bir söz vardır. ‘Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.’ Bir önceki Türkiye Arıcılık Fuarını nasıl geçirdiğimize bakarak 8. Türkiye Arıcılık fuarı hakkında fikir sahibi olalım.


28,29 Şubat – 01 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşen 7. Türkiye Arıcılık Fuarı, İstanbul Haliç Kongre Merkezinde kapılarını yedinci kez misafirlerine açtı. ARMASAD tarafından organize edilen ve Tarım ve Orman Bakanlığı, TİKA, TOBB, KOSGEB gibi kamu kurumlarının yanında Bosna Hersek, Çeçenistan Cumhuriyeti, Dağıstan Cumhuriyeti, Moldova ve Gagavuzya Özerk Bölgesi, İnguşetya Özerk Bölgesi, Gambiya, Azerbaycan Arıcılar Birliklerinin ve APİMONDİA nın desteğini alarak bu zamana kadar ulusal çapta yapılmış en büyük arıcılık organizasyonunu gerçekleştirdi.


Özellikle TİKA nın vermiş olduğu destek kapsamında, TİKA nın dış ülke temsilciliklerinin yapmış oldukları arıcılık projeleri, sosyal medya tanıtımları ve ikili ilişkilerden doğan münasebetler sayesinde Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Asya’dan bir çok ziyaretçi ve ülke birlik başkanı fuara katılım sağladı. Ayrıca TİKA desteği ile Moldova Arıcılar Birliğini temsilen Gagavuzya Özerk Bölgesi katılımcı olarak fuar alanında yerini aldı.


Fuara Yurtiçi ve Yurtdışından katılımcı firma olarak toplam 70 firma ve sektör temsilcisi katılırken yerli ve yabancı 45 farklı ülkenden 7000 e yakın ziyaretçi de fuarı ziyaret etti.

8. Türkiye Arıcılık Fuarı

11-14 Şubat 2021 / Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi - İstanbul

İletişime Geç
Üste Çık